Rozumiemy jak wielkie powierzchnie antypoślizgowe występują w halach magazynowych. Wedle obowiązujących przepisów muszą one spełniać szereg norm. Są to zwykle zasady dotyczące ścieralności oraz twardości powierzchni chociaż jednym z czołowych aspektów są także podłogi antypoślizgowe. Głównym urazem jaki występuje w halach magazynowych jest właśnie upadek na niedobrze wykonanym podłożu. Stosowane rozmaitego rodzaju sprzęty jak wózki widłowe, często rozlana ciesz czy sypkie produkty powodują, że powierzchnie antypoślizgowe stają się niebezpieczne. Oprócz podłogi potrafią być też na nich położone blachy antypoślizgowe, które zaliczane są do blach perforowanych. Zwykłe blachy są gładkie więc do podestów muszą być one perforowane. Blachy antypoślizgowe, które są przetłaczane na zewnątrz blachy dzięki czemu tworzy to idealne powierzchnie antypoślizgowe. Niezwykle poważnym problemem są w czasie inwestycji przepisy prawne, które nie są precyzyjnie określone. Nie ma określonych wytycznych, że powierzchnie antypoślizgowe winnym być wykonane w halach przemysłowych według odpowiednich norm, co prowadzi przeważnie do problemów w czasie inwestycji. Często korzysta się z przepisów, które używane są w Unii Europejskiej jak z niemieckich, np. normy DIN 51130:2004 , które określają test pochylni. W ten sposób pomiar pomoże nam w wyznaczeniu kąta nachylenia stosowany jest do oceny właściwości przeciwpoślizgowych badanych posadzek. Minusem jest iż jest ona uciążliwa i stosunkowo droga. Więc sporo firm nie stosuje się do niej. Podłogi antypoślizgowe https://indasto.com/pokaz-produkt/blachy-antyposlizgowe/5 potrafią być też pokryte specjalnymi farbami, które tworzą powierzchnie na jakiej żadna kobieta się nie przewróci. Jest ona chropowata dzięki temu idealnie pokrywa całe mankamenty oraz tworzy doskonałą formę. Jednak w tym wypadku podłoże musi być niezwykle profesjonalnie przygotowane wedle pewnych momentów takich jak: przygotowanie powierzchni oraz później profesjonalna aplikacja. Blachy antypoślizgowe są produkowane wedle wymagań i zapotrzebowań zleceniodawcy. Przy indywidualnym zamówienia zaleca się żeby klient dał:

  • rodzaj tłoczenia
  • rozmiar oczka
  • grubość blachy
  • układ przetłoczenia
  • dokładny wymiar
  • ilość sztuk.

Blachy antypoślizgowe to nie tylko podłogi, lecz też podesty czy schody. Ważne jest żeby zaznajomić się dokładnie z możliwością oraz dobrać najkorzystniejszy model dla siebie.

Sporo firm oferuje też transport. Czeto takie zamówienia są realizowane w jednej części kraju, a potem przewożone prosto do firmy|, gdzie są ułożone. Warto więc zapytać się czy jest taka możliwość i o jej opłatę. Powierzchnie antypoślizgowe są wymagana w większości obiektów użyteczności publicznej, dlatego wykonawca winien zaprezentować nam możliwość, jaka będzie najbardziej dla nas odpowiednia. Pamiętajmy, że podłogi antypoślizgowe to nie tylko zabezpieczenie swoich pracowników czy klientów, lecz też nas spokój. W przypadku wypadku będziemy musieli wypłacić odszkodowanie, co będzie wiązało się ze lękiem oraz większym ubezpieczeniem na kolejny rok.