Lektor wynajem jak wybrać tego najkorzystniejszego dla nas. Nie jest to na 100% prosta rzecz. Profesjonalny lektor para się nagrywaniem tekstów do filmów, audiobooków, spotów reklamowych. Głos lektorski ma tutaj podstawowe znaczenie. Często zdarza nam się, że usłyszymy jakiegoś lektora w reklamie, jednak super nam się nie podoba. W naszym kraju lektor wynajem– nierzadko jest wykorzystywanych w filmach. Jest zatem dostępniejsza propozycja niż dubbing, który wymaga zatrudnienia wielu kobiet i jest o wiele bardzie pracochłonny. Profesjonalny lektor winien mieć doskonały głos, lecz również dobrą dykcję. Nie może on też wymowy takich jak:

  • seplenienie,
  • jąkanie się,
  • rotacyzm – wymawianie głoski „l” lub „j” zamiast „r”,
  • lambdacyzm – zamiana głoski „l” na „j”.

Wynajem lektora, który posługuje się gwarą lub ma akcent zagraniczny niewątpliwie nie jest dobrze postrzegane. Zwykle zostają nimi osobowości, które przeprowadziły szkołę aktorską, oczywiście nie jest to podstawą, ale tam właśnie można wyłapać tzw”perełki”. Znajomość języków obcych w tym zawodzie również jest plusem. Nie wymaga się tutaj dobrej znajomości jednak prawdziwego akcentu przy wymowie zagranicznych zabytków lub firm. Wynajem lektora nie jest w obecnych czasach trudna. Należy udać się na właściwe strony internetowe, na jakich możemy nie tylko posłuchać przykładowych nagrań, lecz też przeczytać biografię znanej osoby i jej osiągnięcia. Głos lektorski w tej karierze jest wyjątkowo istotny dlatego winno się o niego dbać:

  • Nie pić płynów lodowatych lub niezwykle gorących
  • pić dużo wody, by nasze struny głosowe były stale nawilżone
  • unikać piwa i nie palić papierosów
  • starć się nie przeciążać strun głosowych

Profesjonalny lektor kto potrafi nim zostać: Oprócz wspomnianej strony internetowej o sobie także swojej działalności warto jest nasz głos umiejscowić w tzw. : banku głosów” Bardzo często właśnie w tych miejscach szuka się lektora do konkretnego działania. Głos lektorski winien być nagrany profesjonalne, dlatego by to zrealizować należy się do studia nagraniowego. Tam specjaliści ustawią wszystkie parametry tak, aby głos lektorski brzmiał najlepiej.

Lektor wynajem – tutaj zwykle pojawiają się ogłoszenia na inne castingi gdzie np firmy potrzebują konkretnego głosu do swojej produkcji. Więc korzystnie właśnie by nasz głos lektorski była nagrany przez ekspertów. Wynajem lektora jakie są stawki. Tu rozbieżność jest niewątpliwie ogromna im leszy lektor, a jego głos lektorski był w wielu realizacjach to stawka za godzinę będzie wyższa. To jest tak jak z aktorem, im więcej filmów tym wynagrodzenie większe. Profesjonalny lektor może zarobić nawet 1000 zł za dobę, przecież wszystko tutaj uzależnione od jego kontraktu, godzin pracy. Może mieć| on swoją markę, lecz też może być zaangażowany na etacie w instytucji. Propozycji jest| naprawdę wiele. Kluczowe jest by nasz głos lektorski był sławny na 100% więcej osób zaciekawi się naszą ofertą. Takie osoby z niezwykle solidną wymową działają również w radiu. Musimy akceptować ich głos, by takie audycje chętnie słuchać.