Schody przemysłowe są zazwyczaj stworzone ze stali winnym być one odporne na korozję, warunki atmosferyczne. Schody przemysłowe mogą występować wewnątrz mieszkań, jednak również na zewnątrz. Muszą być one skonstruowane według sztywnych norm prawa budowlanego. Mogą one być używane także jako schody antypoślizgowe, jeśli wstępują na zewnątrz pomieszczenia, dlatego nie zobaczymy na nich artykułów niebezpiecznych jak płytki. Stopnie antypoślizgowe mogą być pokryte specjalnym materiałem, które nawet w momencie śniegu nie robią się niebezpieczne. Schody przemysłowe muszą mieć dobrą wielkość stopni od 14 do 19 cm, a ich szerokość nie winna być większa nic 32 cm. Działa to zdecydowanie na komfort używania i w pewnym| sensie na bezpieczeństwo. Schody przemysłowe winny mieć bieg o około 120 cm. Nie winnym on przekraczać 17 schodów w pojedynczym biegu. Stopnie antypoślizgowe są na schodach winnym być powleczone materiałem, oznaczonym R oraz cyfrą od 9 do 13. Im większa wartość danego punktu, tymże większa gwarancja, że podczas deszczu nie staną się one niebezpieczne i nie sprawimy sobie na nich krzywdy.

Schody antypoślizgowe wykorzystywane są nie jedynie jako schody przemysłowe. W wielu mieszkaniach tarasy przygotowane są z płytek w momencie opadów deszczu stają się szczególnie niebezpieczne, dlatego zawsze powinniśmy wybierać takie, które posiadają symbol minimum R11. Maty antypoślizgowe na schody trzeba mocować do suchych i czystych stopni schodów Schody przemysłowe najczęściej więc:

  • schody przemysłowe ewakuacyjne
  • schody antypoślizgowe techniczne wykorzystywane w halach przemysłowych
  • schody przemysłowe spiralne, potrafimy je napotkać w lokalach.
  • schody antypoślizgowe wykorzystywane do głębokich zbiorników jak np do zejścia do formy zewnętrznych.

Stopnie antypoślizgowe pokryte są surowcem, który kładziony jest wprost do stopnia. Możemy nabyć mało kosztowne nakładki żeby nasze stopnie antypoślizgowe https://indasto.com/pokaz-produkt/schody/12 były stabilne. Cena ich waha się od 15 zł za sztuk. Guma jest nieskomplikowana oraz szybka w montażu. Innym interesującym wyjściem są taśmy lub nakładki. Wszystkie te detale nadają się do lokalu jednak na zewnątrz nie poradzą sobie. Schody antypoślizgowe zewnętrze winnym być starannie przygotowane warunki atmosferyczne nie powodowały problemów. Schody przemysłowe jak na początku było wyjaśniane to przede wszystkim schody stalowe, wykonane według pewnych zasad i przepisów. Jeżeli pragniemy zamówić je do własnej firmy musimy wyszukać właściwą firmę, jaka je dla nas zrobi. Schody przemysłowe mogą mieć też stopnie antypoślizgowe, jednak tę uwagę musimy zgłosić wcześniej na początku projektu, gdyż wartość na pewno będzie inna. Solidnie przygotowane schody przemysłowe czy schody antypoślizgowe będą nam służyć dużo lat. Możemy pozwolić sobie na użytkowanie ocynkowanej stali, jaka jest kosztowniejsza lecz wytrzymała na warunki zewnętrze.